Kdo k nám patří

Braxus (trpaslík) Trpasličí hraničář Braxus byl požádán rytířem Malkonem Dokrelem, aby se zúčastnil průzkumu ruin u řeky Mangonu. Tím se seznámil s ostatními členy budoucí družiny. Byl účastníkem všech dalších dobrodružství a ač by to nikdo od trpaslíka nečekal, je příznivcem klidných a mírových řešení. Stal se jako první přistěhovalec hobitím šamanem pod jménem Braxus Létá v Nebi, v současnosti pomáhá družině převážně tím že dělá ptákoviny (využívá svých schopností k měnění sebe i jiných v ptáky)
Talfo Daksar (člověk) Člen místokrálovské stráže Holkordy, byl vyslán na průzkum ruin spolu s Braxem. Zpočátku hobity pohrdal a nepovažoval je za plnoprávné osoby, postupně se naučil s nimi vycházet. Po výpravě na východ definitivně získal hodnost kapitána a byl oficiálně velitelem městské stráže v Holkordě. Malkon Dokrel jej pověřil funkcí vůdce družiny, nicméně Talfo uznává, že Braxus je schopnější a nechává většinu velení na něm. Po odtržení Medvědínského místokrálovství se stal oficiální velitelem nepočetného medvědínského vojska, nyní především vede Medvědínskou městskou stráž.
Aiturec (hobit) Hobití alchymista, člen jeřábího kmene byl najat rytířem Malkonem Dokrelem jako průvodce pro cestu do ruin. Poté, co poznal nebezpečí plynoucí z přistěhovalců, rozhodnuje se organizovat ochranu hobitů proti přistěhovalcům na obchodní bázi. nesouhlasí s aktivitami některých lovců (Čujvuič Mysl Kamene ...). Plete se i v okolí Holkordské školy. V poslední době pribyla Aiturecovi další starost, když se do družiny přidala i jeho sestřenka Čumčala. Nicméně největší starostí družiny je sám Aiturec, kterému se svým strkáním nosu do věcí jimž tak úplně nerozuměl podařilo napáchat spoustu průšvihů, největší z nich pak bylo otrávení družiny z hloupé uraženosti v důsledku čehož byli dva členové družiny zabiti. Od doby co se na to přišlo si nicméně dává pozor a nic závažnějšího již neprovedl
Silver Černý Jaguár (hobit) Mladý lovec byl dalším najatým průvodcem pro cestu do ruin. Byla to přirozená volba, neboť jako jeden z málo hobitů uměl esfersky. Již před setkáním s družinou se spřátelil se starým člověkem-farmářem (a bývalým lupičem a kovářem) Noiderem Fargesem a leccos se od něj naučil. Ve vztahu k přistěhovalcům zaujímá princip opatrné spolupráce. Je zvědavý zejména na lidskou techniku. Při výpravě na východ se po smrti Kaškavíka začal učil létat na krolldorovi, momentálně přidělen k Vanvokově letecké skupině. S družinou se v současnosti již nevídá.
Ungrim (trpaslík) Trpaslík Ungrim se stal pátým členem družiny při nevydařené výpravě za safíry na stolovou horu. Drží se zatím zpátky, vyznamenal se však spolu s Braxem při zabraňování atentátu na rytíře Malkona Dokrela, když zdařile vyprovokovali hospodskou rvačku. Velký jedlík původně pracující v jedné z Holkordských hospod jako vyhazovač. Po založení Medvědína se našel v roli hostinského.
Marulka (Čumčala) (hobitka) Sestřenice Aiturecova se k družině přidala při výpravě za surovinami do pralesa. Protože obdivuje trpaslíky, měl Aiturec plné ruce práce s jejím hlídáním. Politické názory zatím neprojevuje, jak se na slušně vychovanou hobití dívku sluší. V současnosti pracuje jako kuchařka v Ungrimově hospodě v Medvědině a při sledování Ungrima a zejména Braxa její obdiv k trpaslíkům rychle vyprchal. Neustále na všechno zkouší své psionické schopnosti a občas z toho vidí netopýry.
Deryl van Horn (člověk) Do družiny se přidal v průběhu cesty na východ, vyslaný představenstvem školy v Medvědíně. Čaroděj, trochu trhlý, snaží se vycvičit svého koně. Nyní se většinou věnuje práci ve škole.
Kalča Kopretina(hobitka) Patří k východním Bažantům a přidala se k nám z nejasných důvodů v průběhu cesty na východ. V současnosti bydlí se svými soukmenovci.

Zpět na úvodní stránku